Yumurta Oyma Sanatı Nasıl Yapılır?

» Hobi İşleri » Yumurta Oyma Sanatı Nasıl Yapılır?

08 Ocak 2013 • Hobi İşleri

Hobi el işi yumurta oyma sanatı ile muhteşem güzellikte eserler ortaya çıkartabilirsiniz. En azından fotoğraflarda çok güzel görünüyorlar. Elinize alıp denediğinizde nasıl bir sonuç ortaya çıkacağı tamamen sizin göstereceğiniz çabaya bağlı olsa gerek. Biraz el becerisi, biraz cesaret, biraz da gayret ile sizlerde yumurta oyma sanatı ile güzel eserler ortaya koyabilirsiniz. Şimdi yumarta oyma sanatı …

Hobi el işi yumurta oyma sanatı ile muhteşem güzellikte eserler ortaya çıkartabilirsiniz. En azından fotoğraflarda çok güzel görünüyorlar. Elinize alıp denediğinizde nasıl bir sonuç ortaya çıkacağı tamamen sizin göstereceğiniz çabaya bağlı olsa gerek. Biraz el becerisi, biraz cesaret, biraz da gayret ile sizlerde yumurta oyma sanatı ile güzel eserler ortaya koyabilirsiniz.

Yumurta oymacılığı

Şimdi yumarta oyma sanatı nasıl yapılır hakkında bulabildiğimiz bilgileri paylaşmaya.

Yumurtanın İçinin Temizlenmesi

Öncelikle yumurtanın içindeki besinleri dışarı çıkartmak gerekiyor. Ucu iyice temizlenmiş ince uçlu metal ile (şiş, tornavida gibi) yumurtanın uç noktalarından 2 – 3 mm delik açıyoruz.

Açılan deliklerin birinden üfleme yaparken diğer delikten yumurtanın içinden akan besinlerin bir kaba boşaltıyoruz. Üfleme yapacağımız taraf diğer tarafa göre biraz daha yuvarlak olan taraftır.

Yumurta Oyma Sanatı yapımı yumurta ici temizleme

Yumurta Oyma Sanatı yumurta içi temizleme

Yumurtanın içini boşalttıktan sonra tekrar içini su doldurup yavaşça çalkalayarak içinin tamamen temizlenmisini sağlayın. Böylece yumurta oyma ve yumurta boyama için içi boş yumurta kabuğumuz hazırlamış oluyoruz.

Yumurta Oyma Sanatı yumurta hazırlama

Yumurta Oyma Sanatı yumurta temizleme

Yukarıda ki tüm bu işlemlerden sonra yumurtayı güneş altında veya düşük ısıda ki fırın içiresinde kurutmalıyız. Artık yumurtamız ile yumurta sanatları icra edebiliriz. Yani yumurta oymacılığı veya yumurta boyama gibi.

Yumurta Oymacılığı Yapımı Videosu İzle.

2 Responses to Yumurta Oyma Sanatı Nasıl Yapılır?

  1. elif diyor ki:

    Gerçekten çok güzeller..

  2. erdinç dundar diyor ki:

    işlem bittikten sonra yumurtanın kırılmaması için ne yapıyorsunuz merak ettim saygılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir