Kağıt Katlama Sanatı Kale Yapımı

» Kağıt Sanatı » Kağıt Katlama Sanatı Kale Yapımı
hobi model kale yapımı origami kağıt katlama sanatı

03 Ocak 2013 • Kağıt Sanatı

Hindistan Agra Kalesi modelini kağıt katlama sanati ile Agra kalesi maket kale yapımı. Origami yani kağıt katlama sanatı ile kale yapmak için hazır kalıp maket örneği. Renkli yazıcı ile kağıda basacağınız resimleri kesip birleştirerek kağıttan kale yapabilirsiniz. Hobi kağıt işleri ile uğraşanlar ve çocukların performans ödevleri için kullanabileceği origami kağıt katlama örneklerini bularak yayınlamaya devam …

Hindistan Agra Kalesi modelini kağıt katlama sanati ile Agra kalesi maket kale yapımı. Origami yani kağıt katlama sanatı ile kale yapmak için hazır kalıp maket örneği. Renkli yazıcı ile kağıda basacağınız resimleri kesip birleştirerek kağıttan kale yapabilirsiniz. Hobi kağıt işleri ile uğraşanlar ve çocukların performans ödevleri için kullanabileceği origami kağıt katlama örneklerini bularak yayınlamaya devam edeceğiz.

kale-maket-yapimi-model-kalip20 Sayfalık Model Kalıbı
Kale maketi yapımında kullanılacak kağıt kalıplar.

Kalıp İndir

Montajı Nasıl Yapılır
Kalıpların kesimi ve yapıştırılması.

Montaj Dosyası İndir

Not: Dosyalar pdf formatındadır. Dosyayı açmak için Adobe Reader vb. programların kullanılması gerekmektedir. Yazıcı cıktısı için mat fotoğraf kağıdı kullanılması, yüksek kalite ile renkli yazdırılması.

Hindistan Agra Kalesi Hakkında kısa bilgi. Bu modelimizde Hindistan’ın kuzeyinde bir şehirde bulunan Agra kalesinin maketini inşa edeceğiz. 16. yüzyılda inşa Babür İmparatorluğu tarafından inşa edildi. Bu kırmızı kum taşından yapılmış, iki katlı kale duvarnın kırmızı taşlardan yapılması nedeniyle “Red Fort” kırmızı kale olarak da ifade edilir. Agra Kalesi 1993 yılında bir Dünya Mirası olarak tescil edilmiştir.

Hobi İşleri, Hobi Maket Yapımı, Kağıt Katlama Sanatı, Orgimai, Binalar, Kale yapımı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir