Düdüklü Tencere Marka ve Modelleri

» Mutfak Eşyaları » Düdüklü Tencere Marka ve Modelleri

09 Aralık 2012 • Mutfak Eşyaları

Düdüklü Tencere Marka ve Modellerini derlemeye çalıştığımız bu sayfamızda. Düdüklü tencere üreten firmaların satışı en yaygın olan modellerini ve kısa özet şeklinde özelliklerini bir araya toplamaya çalıştık. Düdüklü tencereler normal tencerelere göre yemek pişirme süresini kısaltarak enerji tasarrufu sağlarlar. Olay sadece enerji tasarrufu değil aynı zamanda pişirilen yemeklerin besin kaybına uğramadan daha lezzetli pişirilmesini amaçlamaktadır. …

Düdüklü Tencere Marka ve Modellerini derlemeye çalıştığımız bu sayfamızda. Düdüklü tencere üreten firmaların satışı en yaygın olan modellerini ve kısa özet şeklinde özelliklerini bir araya toplamaya çalıştık. Düdüklü tencereler normal tencerelere göre yemek pişirme süresini kısaltarak enerji tasarrufu sağlarlar. Olay sadece enerji tasarrufu değil aynı zamanda pişirilen yemeklerin besin kaybına uğramadan daha lezzetli pişirilmesini amaçlamaktadır.

Normal tencereler yemekleri suyu ısıtarak pişirirken, çelik düdüklü tencereler ise suyu buhara çevirerek buhar gücü ile pişirmeyi sağlarlar. Buhar gücünün oluşturduğu basınç ve suyun kaynama derecesi arasındaki ilişki nedeniyle yemekler kısa sürede pişerler. Burada yüksek basıncın tamamen kapalı bir alanda sıkışması nedeniyle zaman zaman yaşanan patlama riski bulunmaktadır. Bu risk bazılarını öyle korkutur ki düdüklü tencereleri mutfaktaki bomba olarak nitelendirirler. Oysa ki tencerelerde oluşturulan güvenlik tertibatı yani fazla basıncı azaltan buhar subapları bu tehlikeyi ortadan kaldıracak şekilde tasarlanmıştır. Sadece dikkat edilmesi gerken alacağınız düdüklü tencerelerin emniyet sisteminin kalitesi büyük önem arz etmektedir.

Düdüklü tencerede pişen yemeklerin normal tencerede pişen yemeklere göre daha lezzetli olmasının nedeni yemeğin yüksek ısıda ve kısa sürede pişmesidir. Normal tencerede 100 derecede pişirilen yemekler, düdüklü tencerelerin suyu buhara dönüştürmesiyle ısı derecesi daha yüksek yaklaşık 125 dereceyi bulur buda ısının yiyeceklere daha fazla ulaşmasıyla kısa sürede pişmesine neden olmaktadır.

Ev hanımlarının zamanlarının büyük kısmını mutfakta geçirdiği düşünüldüğünde günümüzde de zamanında çok hızlı aktığı ve yapacak daha çok işin olduğu değerlendirildiğinde hazırladığımız yemeğin kısa sürede pişirilmesi zaman kazanmak adına önem arz etmektedir. Mutfak eşyaları arasında yemeklere lezzet katan, enerji ve zaman tasarrufu sağlayan en önemli araçlardan olan düdüklü tencere çeşitlerini, çeşitli markaların ürettiği modelleri ve özelliklerini bir araya getirmeye çalıştık. Mutfak eşyaları, düdüklü tencere resimleri üzerine tıklayarak tek tek gezebilirsiniz.

Düdüklü Tencere Markaları
Ar-Yıldız, Arzum, Berf, BlueHouse, Conti, Emsan, Felix, Fissler, Karaca, Korkmaz, Özkent, Remetta, Saray, Schafer, Silit, Sinbo, Taç, Tefal, Tuna, Ulutaş

Düdüklü Tencere Modelleri

 • Düdüklü Tencere Tefal Marka
  Tefal Clipso Control Plus 6 Lt Düdüklü Tencere
 • Tefal Duduklu Tencere Modelleri
  Tefal Nutricook Düdüklü Tencere 8 Lt.
 • Düdüklü Tencere Modelleri Fissler
  Fissler VV Premium Daisy 4,5 lt Düdüklü Tencere
 • Korkmaz Düdüklü Tencere Korkmaz A 149 Flatline Düdüklü Tencere
  Korkmaz A149 Flatline Düdüklü Tencere
 • Emsan Duduklu Tencere 7 lt
  Emsan Nazar 7 Lt. Düdüklü Tencere Kirmizi
 • Düdüklü Tencere Modelleri 6lt Conti Quizzle
  Conti Quizzle Düdüklü Tencere 6lt
 • Düdüklü Tencere Modelleri Emsan
  Emsan Olivin 6 Lt. Düdüklü Tencere
 • Ar-Yıldız Flamingo Prestıge Red 7 Lt. Platin Düdüklü
  Ar-Yıldız Düdüklü Tencere 7 Lt. Platin Modeli
 • Arzum Düdüklü Tencere Modelleri
  Arzum Duduklu Tencere AR 230 Modeli
 • Silit Düdüklü Tencere Silargan
  Silit Düdüklü Tencere İç-Dış Silargan 2,5 Lt.
 • Silit Sicomatic Eco 4,5lt Fresh Colours Düdüklü Tencere
  Silit Sicomatic Eco Düdüklü Tencere 4,5lt
 • Tefal Düdüklü Tencere Modelleri
  Tefal Acticook Düdüklü Tencere
 • Tefal Clipso Düdüklü Tencere Turuncu Renk
  Tefal Clipso Control One 6lt. Düdüklü Tencere
 • Korkmaz duduklu tencere 9 Lt
  Korkmaz duduklu tencere 9 Lt
 • Falez Klik Klak 7 Lt Karamel Düdüklü Tencere
  Falez Klik Klak 7 Lt Karamel Düdüklü Tencere
 • Emsan Olivin 6lt Paslanmaz Çelik Düdüklü Tencere
  Emsan Düdüklü Tencere 6 lt

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir